Lokalni twórcy

Pan Zbigniew Kołodziej

29 letni artysta urodzony w Stoczku Łukowskim mówi o sobie.

cyt.

„Od najmłodszych lat interesuję się rysunkiem i malarstwem. Już w szkole podstawowej lubiłem wymyślać i rysować różne postaci komiksowe, najchętniej rysowałem z wyobraźni. Kształciłem w ten sposób swoją wyobraźnię i talent.

W miarę dorastania zacząłem wymagać od siebie coraz więcej, dlatego zacząłem malować farbami olejnymi na płótnie. Z początku były to obrazy o tematyce fantastycznej, z czasem zacząłem malować  również obrazy na zamówienie. Były to pejzaże, krajobrazy, portrety i martwa natura.

Często brałem udział w plenerach malarskich i konkursach, pomogło mi to nawiązywać nowe kontakty i poznawać ludzi.

Ukończyłem Studium Plastyczne w Warszawie o profilu plastyk-grafik komputerowy co umożliwiło mi tworzenie ilustracji do książki „Pamiętniki mojego życia. Rzecz o Henryku Sienkiewiczu”.

Ostatnie lata spędziłem współpracując z Panią Anną Cybulską, która jest dyrektorem muzeum H. Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Wspólna praca zajęła nam około trzech lat.

W wolnych chwilach zajmuje się tez fotografią. Obecnie myślę o rozpoczęciu studiów na Akademii  Sztuk  Pięknych w Warszawie”

OTHERSIDE

Otherside to nowo powstały zespół, który tworzą czterej kochający muzykę faceci. 1

Zespół został uformowany we wrześniu 2012 roku. Nazwa w wolnym tłumaczeniu „inna strona” odzwierciedla to, co jest ukryte w każdym z członków Otherside. Brzmienia instrumentów i świat muzyki ukazuje inne, wyjątkowe oblicze każdego z nich, które łącząc się w jedną całość w sali prób biją mocnym brzmieniem stylowego rocka. Cztery tak odrębne jednostki rozpoczęły swoją współpracę w składzie:
- Damian „Buczek” Buczyński, który z niesamowitą zwinnością i grą pełną zaangażowania nadaje rytm utworom Otherside na swojej perkusji;
- z drugiej strony Szopen – Radosław Sałasiński dopełniający całość ich twórczości na gitarze solowej;
- Jacek Stepulak objął w składzie gitarę basową;
- zaś Mateusz Barej trzymając w rękach gitarę rytmiczną uświetnia całokształt swoim wokalem i tekstami.
Należy jeszcze wspomnieć o kolejnej bardzo ważnej osobie. Jest nią na co dzień zwany „Świętym” Maciej Świątek, który został mianowany menadżerem zespołu Otherside.

Początki Otherside zapewne nikogo nie zdziwią. Z pewnych przykrych okoliczności poprzedni zespół Matiego i Szopena zakończył swą działalność. Chłopcy nie mogąc usiedzieć w miejscu zaczęli szukać azylu, w którym mogli uciszyć swą tęsknotę za graniem, za muzyką. Z pomocą wyszedł im Święty, który odnalazł zgubionego w łukowskim tłumie Damiana. Damian natomiast chcąc ułatwić chłopakom start w komponowaniu, uruchamiając kilka numerów telefonu znalazł miejsce, gdzie zespół mógł rozpocząć próby. Sala w Turzych Rogach należy do Jacka, który słysząc grę pozostałej trójki nie był w stanie utrzymać swych pragnień na wodzy, poprosił o pozwolenie dołączenia do kapeli. Chłopcy zgodzili się bez wahania. W ten oto sposób Otherside rozpoczęło swą muzyczną działalność.
Muzyczne zaangażowanie sprawiło, iż członkowie zespołu od razu wiedzieli czego od siebie oczekują i umieli ze sobą współpracować . To pociągnęło za sobą początki występów. Chłopcy zagrali jak na razie dwa koncerty: jeden z okazji WOŚP’u w Łukowie, natomiast drugi koncert odbył się w Stoczku Łukowskim przy pomocy księdza Krzysztofa. Teraz nadszedł czas na podbicie małymi kroczkami warszawskiej sceny.

 

Francesco Fritz Pekajka

Francesco Fritz Pekajka – ur. 1989r. MC, wokalista, autor tekstów. Obraz

Muzyczną przygodę zaczął w hiphopie, współpracując z Garwolińską sceną. Następnie w 2007 roku wraz z  Jakubem Jabłońskim (gitara) założyli zespół Zoograniczeni, do którego dołączyli Mateusz Paziewski (perkusja) oraz Bartłomiej Błaszczak (bass). Jako Zoograniczeni tworzyli muzykę z pogranicza rocka, reggae, punku oraz szeroko pojętej alternatywy. Zagrali ze sobą kilkadziesiąt koncertów.

W 2010 roku razem z Malabo Sound Crew powstał projekt reggae-dancehall. Skład transformował z Zoograniczonych po odejściu Jakuba. Do ekipy dołączyli Patryk Wrona (gitara), Maciej Poczek (klawisze) oraz Przemysław Zieliński (dub master). Razem zagrali kilkanaście koncertów głównie w Warszawie, w tym na after party po Marszu Wyzwolenia Konopii.

W 2011 połączył siły wraz z Syntopa Sound z czego powstało Dubsteppaz Delight. Połączenie wyśmienitej selekcji  muzyki dubstep z mistycznymi tekstami Fritza.

Obecnie Fritz nawiązał współpracę z Warszawskim producentem digital reggae KGS’em, członkiem Mystic Dubs, organizacji łączącej Selektorów i Sound Systemy grające najlepszą selekcję basowej muzyki. Razem planują wypuszczenie większego materiału. Którego próbkę można usłyszeć w sieci.  W tym samym momencie współpracuje z Młodym, mc z którym już od dawna spotykali się na stopie przyjacielskiej i muzycznej, razem z kilkoma innymi mc tworzą projekt Apocopytasz? który ma w planach wydanie debiutanckiego materiału w stylistyce rap i hiphop.

kilka linków:

Syntopa & Fritz – codzienna prośba (CIV)

https://soundcloud.com/syntopa_mistic/syntopa-deejay-fritz-codzienna

KGS & Fritz – brzemię

https://soundcloud.com/kgsdubsteppa/kgs-fritz-brzemie

Młody & Fritz – Ostatnia noc

http://www.youtube.com/watch?v=wtDps5fWjTo

Fritz jest także autorem wierszy które można przeczytać pod tym adresem:

http://www.wiersze.annet.pl/w,l,,1174

http://www.youtube.com/watch?v=Oh5w1BpIVc4 pierwszy wspólny numer z Apocopytasz?

 

Claudia&Diana

Klaudia Kot i Diana Błaszkiewicz mówią o sobie.

cyt.

„Nasza przygoda z muzyką zaczęła się stosunkowo niedawno, choć przyjaźnimy się już od lat. Często rozmawiałyśmy o muzyce, podsyłałyśmy sobie ulubione piosenki, grałyśmy razem na gitarach, ale nigdy nie pojawił się pomysł wspólnego śpiewania. Z nieoczekiwaną pomocą przyszedł nam kolega– Maciej Gajowniczek. To właśnie on zapytał czy nie zechciałybyśmy nagrać kilku kawałków i pokazać ich szerszej publiczności. Niezrażony naszymi odmowami czy wymówkami takimi jak brak czasu, po kilku miesiącach ponowił propozycję. Tym razem postanowiłyśmy zaryzykować. Zaczęłyśmy razem śpiewać i już po kilku próbach podjęłyśmy decyzję o nagraniu kilku coverów. Wśród utworów, które śpiewamy znaleźć można piosenki zaliczane do stylu pop, r&b, soul a nawet rock. Obecnie rozpoczynamy  także pracę nad autorskimi tekstami i melodiami”

Nasze wykonania znaleźć można na youtube.com.

http://www.youtube.com/watch?v=MuznGp0xijY

http://www.youtube.com/watch?v=WyYLSaxkFco

Partnerzy