O nas

1 Historia Miejskiej Biblioteki Publicznej sięga początku XX wieku. Od 1925 roku biblioteka działała przy Ognisku Nauczycielskim. We wrześniu 1939 roku  księgozbiór Publicznej Biblioteki Ogniska ZNP całkowicie spłonął. Od 1941 roku dzięki darczyńcom biblioteka wznowiła działalność. W latach 1964- 1999  siedzibą biblioteki było piętro prywatnego budynku, znajdującego się w pobliżu Urzędu Miasta i Gminy w Stoczku Łukowskim. Obecnie Miejska Biblioteka Publiczna znajduje się w budynku przy ulicy Piłsudskiego 16. W bibliotece znajdują się czytelnia i wypożyczalnia książek, a także kafejka internetowa i punkt xero.

Miejski Ośrodek Kultury powstał w 1976 roku jako Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, który w swej strukturze miał Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną. W 1998 roku w wyniku podziału miasta i gminy, zostały utworzone Miejski Ośrodek Kultury w Stoczku Łukowskim i Miejska Biblioteka Publiczna w Stoczku Łukowskim. Ta struktura jest zachowana do dzisiaj.2

Miejski Ośrodek Kultury zlokalizowany jest w samym centrum miasta, przy ulicy Piłsudskiego 2. Budynek posiada salę widowiskowo- kinową. Odbywają się tam imprezy kulturalne i okolicznościowe. Jest siedzibą Orkiestry Dętej OSP.